JAUNĀKIE NOTIKUMI


Sekojiet mūsu jaunākajām aktivitātēm un notikumiem Facebook Šeit

2019.09.30. Rīgā aizvadītas pirmās vecāka gadagājuma cilvēku aprūpes speciālistu sacensības Šeit

2019.10.19. Pampera otrajā pusē. Rīgā norisinājās konkurs aprūpētajiem, kā tas bija! Šeit

2019.09.20. Rīgas sociālās aprūpes centrā “Stella Maris” atzīmēta 25 gadu jubileja Šeit

2019.09.20. Rīgas sociālās aprūpes centrā “Stella Maris” atzīmēta 25 gadu jubileja Šeit

2017.12.27. Daugavgrīva. Cilvēciskās iejūtības klātesamība Šeit

2017.11.28. Nils Ušakovs apmeklēja sociālās aprūpes centru "Stella maris" Šeit


2017.11.28. Rīgas dome priekšsēdētājs apmeklēs sociālās aprūpes centru "Stella maris" Šeit


2017.11.28. Rīgas dome paplašinās sociālās aprūpes centru "Stella maris" Šeit

2017.11.28. "Stella maris" labākie sociālajā aprūpē Šeit

2017.07.24. biedrības "No sirds uz sirdi" organizēta tikšanās ar kanisterapijas suņiem RSAC "Stella maris" iedzīvotājiem Šeit

2017.07.02. biedrības "No sirds uz sirdi" organizēta skaistuma diena RSAC "Stella maris" iedzīvotājiem  Šeit

DALĪBA STARPTAUTISKĀ APRŪPES PERSONĀLA SACENSĪBĀS

Rīgas sociālas aprūpes centra “Stella maris” pēc Igaunijas aprūpes institūciju vadītāju asociācijas uzaicinājuma, 27.10.2017. piedalījās  starptautiskajās aprūpes personāla sacensībās.

Sacensībām bija pieteiktas 18 komandas – 15 no Igaunijas, 2 no Latvijas un 1 komanda no Lietuvas. Igaunijā tās bija jau trešās sacensības, bet pirmo reizi ar citu valstu dalību, aptverot Baltijas valstis. Latviju pārstāvēja  komandas no Inčukalna novada pašvaldības aģentūras “Sociālās aprūpes māja Gauja” un Rīgas sociālās aprūpes centra “Stella maris”.

Pasākumu atklāja Igaunijas republikas Sociālās aizsardzības ministre Kaia Iva, kura ļoti augstu novērtēja aprūpētāju darbu un visiem sacensību dalībniekiem novēlēja veiksmi un izdošanos. Apsveikuma runas teica arī Igaunijas sociālās aprūpes institūciju vadītāju asociācijas prezidente Maire Koppel, vietējās pašvaldības pārstāvji. Pēc sacensību atklāšanas visi aprūpes centru direktori atsevišķi tikās ar ministri, lai pārrunātu aktuālos jautājumus, kas saistīti ar ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām (skatīt attēlus ar ministri).

Attēlā:  Socialās aizsardzības ministre K. Iva 

Attēlā: Sociālās aprūpes institūciju vadītāju tikšanās ar Sociālās aizsardzības ministri K.Iva

Sacensības norisinājās Eidaperes kultūras nama zālē, kurā bija izveidoti 3 atsevišķi boksi, kuros vienlaicīgi sacentās 3 dalībnieku komandas. Pirms sacensībām galvenā tiesnese visiem sacensību dalībniekiem izstāstīja par sacensību norisi, iepazīstināja ar tiesnešiem. Katrā boksā sacensību norisi vēroja 3 tiesneši. Bokss bija aprīkots ar funkcionālo gultu, naktsskapīti, plauktu higiēnas precēm un palīglīdzekļiem, ratiņkrēslu.

Rīgas sociālās aprūpes centra dalībnieku komandā startēja aprūpētājas Alla Berķe un Lolita Medvedeva. Individuālajās sacensības piedalījās Alla Berķe. Visām komandām uzdevums bija jāveic, stingri iekļaujoties laika limitā – 30 minūtes. Komandas dalībniekiem vajadzēja klientam veikt higiēnas līdzekļu nomaiņu, ģērbšanu, iesēdināšanu ratiņkrēslā, darba vides sakārtošanu. Individuālajiem dalībniekiem vajadzēja klientu no ratiņkrēsla iesēdināt atpakaļ gultā. Tiesneši vērtēja gan darbinieku saskarsmi ar klientu, gan pareizu tehnisko palīglīdzekļu, materiālu, inventāra izvēli, gan darba vietas sakārtošanu, gan ergonomijas pamatprincipu ievērošanu, veicot darba pienākumus. Pēc tiesnešu vērtējuma, vislielākās problēmas sagādāja tieši darbs komandā un savstarpējā saskarsme ar klientu, kurš prasa īpašu uzmanību, iejūtību un profesionālu rīcību no darbinieku puses.

18 komandu konkurencē RSAC “Stella maris” komanda ieguva 2 nominācijas – “labākais komandas darbs” un “labākā institūcija”, kā arī ceļojošo kausu (skatīt sacensību norises  attēlus zemāk).

Patiess lepnums par mūsu aprūpētājām Allu un Lolitu. Apsveicam ar uzvaru!

RSAC “Stella maris” direktore S.Rudoviča

Attēlā: Aprūpētājas L.Medvedeva un A.Berķe izpilda uzdevumu komandā

Attēlā: Aprūpētāja Alla Berķe veic individuālo uzdevumu

Attēlā: RSAC “Stella maris” aprūpētāja L.Medvedeva, direktore S.Rudoviča, aprūpētāja A.Berķe ar ceļojošo kausu un diplomiem

Attēlā: Sacensību dalībnieki pēc sacensībam